Υπουργείο Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων

Πιο κάτω εμφανίζονται οι προηγούμενοι / προηγούμενες Υπουργοί, από την ίδρυση της Κυπριακής Δημοκρατίας το 1960:

Α.Α.
Ονοματεπώνυμο
Περίοδος Θητείας
1
Πολύκαρπος Γιωρκάτζης
05/05/1960 - 15/08/1960
2
Τάσσος Παπαδόπουλος
16/08/1960 - 24/06/1970
3
Ανδρέας Μαυρομμάτης
01/07/1970 - 15/6/1972
4
Μάρκος Σπανός
16/06/1972 - 15/07/1974
5
Πανίκος Σιβιτανίδης
28/08/1974 - 14/01/1975
6
Μάρκος Σπανός
15/01/1975 - 08/03/1978
7
Αιμίλιος Θεοδούλου
09/03/1978 - 09/09/1980
8
Γεώργιος Σταυρινάκης
10/09/1980 - 19/04/1982
9
Παύλος Παπαγεωργίου
20/04/1982 - 06/01/1985
10
Ανδρέας Μουσιούττας
07/01/1985 - 28/02/1988
11
Τάκης Χριστοφίδης
29/02/1988 - 03/05/1990
12
Ιάκωβος Αριστείδου
04/05/1990 - 27/02/1993
13
Ανδρέας Μουσιούττας
28/02/1993 - 10/11/1997
14
Ευστάθιος Παπαδάκης
11/11/1997 - 27/02/1998
15
Ανδρέας Μουσιούττας
28/02/1998 - 28/02/2003
16
Μάκης Κεραυνός
03/03/2003 - 18/05/2004
17
Χρίστος Ταλιαδώρος
18/05/2004 - 08/06/2006
18
Αντώνης Βασιλείου
09/06/2006 - 29/02/2008
19
Σωτηρούλα Χαραλάμπους
29/02/2008 - 28/02/2013
20
Χάρης Γεωργιάδης
01/03/2013 - 03/04/2013
21
Ζέτα Αιμιλιανίδου
04/04/2013 - 07/06/2022
22
Γιάννης Καρούσος
07/06/2022 - 27/06/2022

Back to Top