ΕκτύπωσηΕκτύπωση Κλείσιμο Κλείσιμο

Κυπριακή Δημοκρατία
Προηγούμενοι Υπουργοί


Πιο κάτω εμφανίζονται οι προηγούμενοι Υπουργοί Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων, από την ίδρυση της Κυπριακής Δημοκρατίας το 1960, κατά περίοδο θητείας :
Ονοματεπώνυμο
1. Πολύκαρπος Γιωρκάτζης
2. Τάσσος Παπαδόπουλος
3. Ανδρέας Μαυρομμάτης
4. Μάρκος Σπανός
5.Πανίκος Σιβιτανίδης
6. Μάρκος Σπανός
7. Αιμίλιος Θεοδούλου
8. Γεώργιος Σταυρινάκης
9. Παύλος Παπαγεωργίου
10. Ανδρέας Μουσιούττας
11. Τάκης Χριστοφίδης
12. Ιάκωβος Αριστείδου
13. Ανδρέας Μουσιούττας
14. Ευστάθιος Παπαδάκης
15. Ανδρέας Μουσιούττας
16. Μάκης Κεραυνός
17. Χρίστος Ταλιαδώρος
18. Αντώνης Βασιλείου
19. Σωτηρούλα Χαραλάμπους
20. Χάρης Γεωργιάδης
05/05/1960 - 15/08/1960
16/08/1960 - 24/06/1970
01/07/1970 - 15/6/1972
16/06/1972 - 15/07/1974
28/08/1974-14/01/1975
15/01/1975 - 08/03/1978
09/03/1978 - 09/09/1980
10/09/1980 - 19/04/1982
20/04/1982 - 6/01/1985
7/01/1985 - 28/02/1988
29/02/1988 - 03/05/1990
04/05/1990 - 27/02/1993
28/02/1993 - 10/11/1197
11/11/1997 - 27/02/1998
28/02/1998 - 28/02/2003
03/03/2003 - 18/05/2004
18/05/2004 - 08/06/2006
09/06/2006 - 29/02/2008
29/02/2008- 28/02/2013
01/03/2013-03/04/2013




_______________________________________________
© 2010 - 2018 Κυπριακή Δημοκρατία,
Υπουργείο Εργασίας, Πρόνοιας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων